Arhiva zilnică: 23 noiembrie 2025

În perioada 10 octombrie–20 noiembrie 2025, elevii și cadrele didactice din Școala Gimnazială „Mihail Sadoveanu” Fălticeni au participat activ la Campania „19 Zile de prevenire a abuzurilor și violențelor asupra copiilor și tinerilor”, derulând activități variate ce au urmărit promovarea … Continuă să citești

Publicat în de Școala Gimnazială "Mihail Sadoveanu" | Comentariile sunt închise pentru Campania „19 Zile de prevenire a abuzurilor și violențelor asupra copiilor și tinerilor”

Cea mai noua cantină școlară din municipiul Fălticenia a fost inaugurată pe 21 noiembrie, la Școala Gimnazială „Mihail Sadoveanu”. Primarul Cătălin Coman și directorul Ovidiu Moroșanu au inaugurat obiectivul, tăind panglica tricoloră, în prezența unui număr mare de invitați. Momentul … Continuă să citești

Publicat în de Școala Gimnazială "Mihail Sadoveanu" | Comentariile sunt închise pentru Gust bun la școală: Inaugurarea cantinei Școlii Gimnaziale ”Mihail Sadoveanu”